
Van leerling naar zelfstandig stoffeerder
Bij Prolance Projecten & Interieurs geven wij jonge vakmensen de kans om zichzelf te ontwikkelen tot zelfstandig stoffeerder. Sascha is een van die leerlingen die via een leertraject bij Prolance zijn passie voor het vak verder heeft ontdekt. We spraken hem tijdens een project in Rotterdam, waar hij samen met zijn collega Mischa bezig was met de vervanging van een vloer.
Start van het leertraject
Sascha begon een jaar geleden met zijn leertraject bij Prolance. Via zijn oud-collega Brendon, die al bij Prolance werkte, kwam hij bij ons terecht. “Het leek me een leuke kans om mijn vaardigheden verder te ontwikkelen,” vertelt hij. Sascha volgde opleiding Stoffeerder bij het Hout- en Meubileringscollege, waar hij op maandag theorie- en praktijklessen kreeg. Inmiddels heeft hij zijn opleiding afgerond en werkt hij fulltime bij ons.
Leren in de praktijk
Wat Sascha het meest waardeert aan zijn leertraject bij Prolance is de steun van zijn collega’s. Sascha: “Als je vragen hebt, staat er altijd iemand voor je klaar om je te helpen. Je leert echt alle kneepjes van het vak, zelfs al heb je al praktijkervaring.” Ook collega Mischa is het daarmee eens: “Het is fijn dat we bij Prolance altijd op elkaar kunnen rekenen.”
Samenwerken én zelfstandig werken
Waar Sascha écht blij van wordt? Van projecten waar hij samen met collega’s aan werkt. “Ook al is het soms lekker om even alleen te werken, ik krijg veel energie om juist samen een project te realiseren. Je leert veel van je collega’s en wisselt werkervaringen uit,” vult Sascha aan. Die combinatie van teamwork en zelfstandigheid maakt het werk volgens Sascha extra leuk.
Afwisselende werkdagen
Stoffeerder zijn is fysiek zwaar werk, maar de afwisseling en het team maken elke dag interessant en een uitdaging. “Geen dag is hetzelfde,” zegt Sascha. “We beginnen altijd in Schiedam, bespreken de projecten, en na een bakkie koffie laden we de bus in. Aan het einde van de dag rijden we naar huis of terug naar de zaak. Het is hard werken, maar dat geeft mij juist veel voldoening.”
Bij Prolance Projecten & Interieurs krijgt iedereen de kans om zich te blijven ontwikkelen, en wie weet komt u Sascha en Misha binnenkort tegen op een project.
